Projektowanie wnętrz

Tworzenie przestrzeni, która ma cieszyć przez lata to ogromne wyzwanie...

Cały proces projektowania wnętrz to rozległy temat składający się z wielu mniejszych etapów. Niektórzy dokładnie znają swoje potrzeby, podczas gdy inni potrzebują wsparcia w całym procesie projektowym. Poniżej prezentujemy naszą ofertę. Urzeczywistnimy Twój pomysł i pomożemy w procesie realizacji, a Ty wybierzesz, dopasowaną do swoich potrzeb, formę współpracy.

WIZUALIZACJE

Wizualizacje 3D wnętrz mają na celu fotorealistyczne ukazanie przygotowanych projektów, aby każdy mógł je sobie wyobrazić i podjąć decyzję czy właśnie takiego rozwiązania szuka. Nowoczesna technologia tworzenia wizualizacji pozwala na pozbycie się wątpliwości, co do przyszłego wyglądu realizacji. Dzięki niej trudno odróżnić Nam obraz wykonany komputerowo od fotografii. Wizualizacja to pierwszy etap projektowania. To w nim tworzy się najwięcej pomysłów i rozwiązań dotyczących Twojego wnętrza. Dlatego na tym etapie tak ważny jest kontakt Klienta z architektem, co pozwala uzyskać satysfakcjonujący efekt projektowanego wnętrza.

PROJEKT ZAWIERA:

-WIZUALIZACJE

 1. wizualizacje
 2. schemat funkcjonalny

PROJEKT KONCEPCYJNY

Projekt koncepcyjny polega na przedstawieniu propozycji stylu wnętrza poprzez przykładowe zdjęcia realizacji. Zwykle jest to zbiór rysunków zawierających podstawowe elementy wyposażenia wnętrza. Na tym etapie widoczne są idee i założenia projektanta wnętrza lub budynku, na przykład funkcjonalne rozmieszczenie mebli i sprzętów, ale również zaproponowanie rozmieszczenia elektryki i hydrauliki w pomieszczeniach.  Projekt koncepcyjny to dobre rozwiązanie dla osób posiadających wizję własnego wnętrza, które potrzebują jedynie uporządkowania swoich pomysłów oraz pomocy w przeprowadzeniu ich przez cały proces projektowy .

PROJEKT ZAWIERA:

-WIZUALIZACJE PRZYKŁADOWE
-RYSUNKI
 1. zdjęcia przykładowych realizacji
 2. schemat funkcjonalny
 3. układ ścian
 4. rzut elektryki
 5. rzut hydrauliki

PROJEKT KOMPLEKSOWY

Projekt kompleksowy jest jedną z najbardziej popularnych form współpracy z architektem wnętrz. Jest on skierowany do osób, które oprócz wizualizacji, oczekują dokumentacji technicznej  koniecznej do realizacji projektu oraz zestawienia materiałów i doboru sprzętów. Usługa pozwala zaoszczędzić czas, który należałoby poświęcić na samodzielne  poszukiwanie elementów wyposażenia wnętrz oraz ich dostawców. Najczęściej jest on wykonywany w kilku wersjach, co pozwala na wybór najkorzystniejszego układu elementów wyposażenia. Oprócz tego, zawiera również rysunki techniczne, niezbędne do fachowego wykonania projektu. 

PROJEKT ZAWIERA:

-WIZUALIZACJE
-RYSUNKI
-ZESTAWIENIE MATERIAŁÓW
 1. schemat funkcjonalny
 2. wizualizacje (ok. 2 szt. / pomieszczenie)
 3. układ ścian
 4. rzut posadzek
 5. rzut sufitów
 6. rzut elektryki
 7. rzut hydrauliki
 8. rzut kolorystyki
 9. widoki ścian
 10. zestawienie materiałów

PROJEKT Z NADZOREM

Projekt z nadzorem zawiera elementy projektu kompleksowego, a dodatkowo w jego zakresie jest około 5 wizyt na terenie inwestycji. Polega on na stwierdzaniu przez architekta, w toku wykonywania robót budowlanych, zgodności realizacji z projektem oraz ustalania możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do tych przewidzianych w projekcie. Architekt pomaga również w zakupie i koordynacji zamówień elementów wyposażenia wnętrz, minimalizując tym samym ryzyko pomyłek, które mogą znacznie opóźnić prace wykończeniowe. Dzięki czemu Klient nie musi martwic się jakością czy dostępnością wybranych materiałów, niezbędnych do realizacji projektu.

PROJEKT ZAWIERA:

-WIZUALIZACJE
-RYSUNKI
-ZESTAWIENIE MATERIAŁÓW
-NADZÓR NA BUDOWIE
 1. schemat funkcjonalny
 2. wizualizacje (ok. 2 szt. / pomieszczenie)
 3. układ ścian
 4. rzut posadzek
 5. rzut sufitów
 6. rzut elektryki
 7. rzut hydrauliki
 8. rzut kolorystyki
 9. widoki ścian
 10. zestawienie materiałów
 11. nadzór na budowie (ok. 5 wizyt)
 12. pomoc w zakupie materiałów i koordynacja zamówień

Nie wszystkie pojęcia są dla Ciebie jasne?

Poniżej umieściliśmy specjalny słownik pojęć, który objaśnia wszystkie branżowe terminy mogące być niezrozumiałe

Ten etap to najprzyjemniejszy moment w całym projekcie. Zaraz po ustaleniu schematu funkcjonalnego zaczynamy modelować bryłę 3D. W tym czasie dzieje się cały proces twórczy. Ustalamy zabudowę meblową, dobieramy meble, urządzenia, kolory ścian. Na końcu oświetlenie, kilka dodatków et voila -mamy wizualizacje:) To najbardziej przejrzysta forma projektu dla Klienta. Po ustaleniu wnętrza przystępujemy do wykonywania rysunków technicznych.

To linearny rzut 2D mieszkania, na którym zaznaczone są wymiary poszczególnych urządzeń, mebli i elementów wyposażenia. Najczęściej wykonywane są 2-3 układy funkcjonalne, aby można wybrać ten najlepszy. W oparciu o wybranych schemat funkcjonalny powstaje dalsza koncepcja wnętrza.

Ten element projektu koncepcyjnego to substytut projektu. Jeśli ktoś poradzi sobie bez projektu kompleksowego, a brakuje mu jedynie pomysłu na wnętrz to idealne rozwiązanie. Na wybranym układzie funkcjonalnym  pokazujemy zebrane inspiracje i rozwiązania, jakie można zastosować w danym pomieszczeniu. Nasze doświadczenie pozwala znaleźć kilka-kilkanaście pomysłów na wnętrze w konkretnym stylu.

Nadzór na budowie to kilka- najczęściej ok.5 wizyt na budowie podczas wykonywania projektu. Czasem podczas godzinnego spotkania można znaleźć kilka błędów lub uczulić ekipę wykończeniową przez czekającymi ich problemami. Usługa, która nie kosztuje wiele, a często zwraca się poprzez wyeliminowanie dodatkowych kosztów poprawek.

Rzut elektryki zawiera zaznaczone oświetlenie, włączniki światła oraz gniazdka. Każdy element jest zwymiarowany i opisany, tak by podczas wykonywania prac ekipa miała pewność np. gdzie włączane jest światło w kuchni, a gdzie wyłączany LED pod szafkami itp.

Na rzucie hydrauliki zaznacza się podejścia wody do kuchni i łazienek. Określa się też wysokość i sposób montażu umywalek, prysznica, wanien itp. Na tym etapie uwzględnia m.in. się czy umywalka ma być ścienna, stojąca czy nablatowa.

Rzut posadzek to rysunek podłogi, na którym zaznacza się jakie płytki, panele itp. mają być położone. Dzięki niemu wiem, gdzie powinno rozpocząć się układanie płytek, tak by uniknąć niepotrzebnych docinek.

Na rzucie sufitów podwieszanych zaznaczamy miejsca oraz głębokości zabudowy, z której najczęściej wykonywany jest sufit. Wnęki, wcięcia, załamania, otwory na taśmy LED- to wszystko zawiera ten rysunek.

Rzut kolorystyki to rysunek, na którym każda ściana ma swoją nazwę zawierająca kolor, na jaki ma być pomalowana. Jeśli dodatkowo są na niej płytki czy tapeta, jest to zaznaczone właśnie na tym rysunku.

Widoki ścian tworzone są w przypadku okładzin płytek, elementów dekoracyjnych czy mebli wykonywanych na zamówienie. Dzięki nim ekipa doskonale wie, w którym miejscu zacząć układać  płytki, a stolarz zna wszystkie wymiary mebli wykonywanych przez niego.

Zestawienie materiałów to plik wykonywany w programie Excel, w którym znajdują się wszystkie elementy wykorzystane w projekcie. Od płytek, przez farby, oświetlenie, meble, po dodatki i dekoracje. Każdy z elementów zawiera cenę, link do zakupu lub adres sklepu, powierzchnie lub sztuki i kilka informacji dodatkowych. Takie zestawienie zdecydowanie pomaga podczas zakupów. Oszczędza nam kilka wizyt w sklepie i godzin straconych na wyszukiwaniu produktów. Często też podajemy kontakty do przedstawicieli konkretnych producentów, który służą nam pomocą, a po podaniu nazwy naszej pracowni oferują zniżki:)

Nadzór na budowie to kilka (najczęściej około 5) wizyt na budowie podczas wykonywania projektu. Czasem podczas godzinnego spotkania można znaleźć kilka błędów lub uczulić ekipę wykończeniową przez czekającymi ich problemami. Usługa, która nie kosztuje wiele, a często zwraca się poprzez wyeliminowanie dodatkowych kosztów poprawek.

Swoim Klientom oferujemy również pomoc w zakupie materiałów wyposażenia wnętrz, koordynacji przebiegu prac na budowie, sprawdzeniu jakości materiału czy  odbiorze przesyłek. To niezwykle istotna pomoc jeśli Klient nie jest w stanie nadzorować samodzielnie prac. Oferta ta skierowana jest do osób, których praca uniemożliwia koordynacje zamówień, czy też takich, które na stale nie przebywają w okolicy budowy. Wykonujemy też projekty, w których Klient nie przebywając w kraju powierza nam klucze do mieszkania, a my zajmujemy się wszystkim od A do Z.