Projekty budowlane

Poniżej dowiesz się więcej o usługach wykonywanych przez nasze biuro.

Oferujemy szeroki zakres usług projektów budowlanych. Od standardowych projektów indywidualnych domów, biur, budynków usługowych poprzez adaptacje projektów gotowych wraz z projektami elewacji, przebudów czy remontów.

Jeśli nie wiesz na jaki projekt się zdecydować napisz do nas, a chętnie Ci podpowiemy.

PROJEKT INDYWIDUALNY

Ten projekt skierowany jest do osób, które mają ukształtowaną wizję swoich przyszłych ‘czterech kątów’ i chcą aby po wybudowaniu stały się dla nich miejscem unikalnym oraz dokładnie dopasowanym do ich potrzeb. Projekt indywidualny to również rozwiązanie dla tych, którzy po lekturze setek artykułów i przejrzeniu tysięcy zdjęć,  dalej do końca nie są w stanie określić czego dokładnie oczekują oraz jak finalnie ma wyglądać ich wymarzone wnętrze. Doświadczony architekt z pewnością nakieruje ich na dobre tory i zaproponuje, a później nakreśli odpowiednie rozwiązania, dzięki czemu Klient uzyska wymarzony efekt.

ZAWARTOŚĆ:

 1. Projekt zagospodarowania terenu
 2. Projekt architektoniczny
 3. Projekt konstrukcyjny
 4. Projekt elektryczny
 5. Projekt sanitarny
 6. Charakterystyka energetyczna
 7. Wizualizacje 

PROJEKT
ADAPTACJI

To idealne rozwiązanie dla osób, które chciałyby  zrealizować gotowy projekt na swojej działce. Architekt w tym projekcie sprawdza wszystkie wytyczne: ukształtowanie terenu, położenie względem stron świata, głębokość przymarzania, nośność gruntu itd. Do jego obowiązków należy również dostosowanie projektu do lokalnych przepisów i prawa budowlanego. Na tej podstawie nanosi na projekt poprawki, które umożliwiają uzyskanie pozwolenia na budowę. Warto pamiętać, że jeżeli zakładamy liczne zmiany konstrukcyjne, w takim wypadku warto zdecydować się na projekt indywidualny.

ZAWARTOŚĆ:

 1. Rysunek zagospodarowania terenu
 2. Opis techniczny
 3. Ewentualne zmiany w projekcie gotowym
 4. Obsługa architektoniczna do uzyskania pozwolenia na przebudowę

PROJEKT
PRZEBUDOWY

Planowani przebudowy domu, może wiązać się to z wieloma losowymi problemami, które mogą pojawić się podczas wykonywania prac. Często są one niespodziewane, gdyż okazuje się, że zastosowane przed laty materiały czy technologie nie wytrzymały próby czasu, a na ich miejsce należy zastosować nowe rozwiązania. Współpraca z architektem pozwoli na uniknięcie niepotrzebnych problemów, opóźnień i dodatkowych kosztów, a same prace nad realizacją będą przyjemnością zarówno dla klienta jak i ekipy budowlanej, co pozwoli na uzyskanie zamierzonego efektu.

ZAWARTOŚĆ:

 1. Rysunki zmienne do dokumentacji istniejącej wymagane do zgłoszenia przebudowy
 2. Wizualizacje
 3. Obsługa architektoniczna do uzyskania pozwolenia na przebudowę

PROJEKT
ELEWACJI

Dla osób, które chciałyby odświeżyć wygląd zewnętrzny swojego domu i dać mu drugą młodość, dobrym rozwiązaniem będzie wykonanie tego projektu. Architekt dobierze odpowiedni styl i wygląd elewacji, dopasowany do twojego domu oraz jego otoczenia. Dzięki wizualizacji 3D, zazwyczaj wykonanej z czterech narożników obiektu, w dwóch wersjach kolorystycznych będziesz w stanie wybrać styl najbardziej pasujący do wyglądu Twojego domu. Istotnym elementem projektu jest oświetlenie zewnętrzne, które nadaje charakteru całości założenia.

ZAWARTOŚĆ:

 1. Wizualizacja domu z 4 narożników
 2. Rysunki
 3. Propozycje materiałów

Nie wszystkie pojęcia są dla Ciebie jasne?

Poniżej umieściliśmy specjalny słownik pojęć, który objaśnia wszystkie branżowe terminy mogące być niezrozumiałe

Projekt zagospodarowania terenu to najważniejszy rysunek  obrazujący lokalizację budynku na działce. Zawiera wymiary budynku, odległości od granicy działki, sąsiednich obiektów, powierzchnie utwardzone, biologicznie czynne i wiele innych.

To ogólny projekt zawierający rysunki z zakresu branży architektonicznej. Rzuty, przekroje, elewacje. Dodatkowo każdy projekt architektoniczny ma też opis zawierający charakterystyczne parametry i założenia budynku.

Projekt konstrukcyjny to składowa projektu budowlanego. Zawiera obliczenia statyczno-wytrzymałościowe oraz rysunki i opis konstrukcji, zbrojenia, gęstości i parametrów elementów nośnych budynku.

Projekt elektryki najczęściej składa się z instalacji wewnętrznej, w której każdy element zasilany prądem jest uwzględniony. Dodatkowo często wykonywane są też schematy skrzynek, tablic rozdzielczych itp. 

W tym projekcie uwzględnia się przyłącza wody ciepłej oraz zimnej, kanalizacji, grzejników, ogrzewania podłogowego itp.

Charakterystyka energetyczna budynku to dokument, który zawiera obliczenia dotyczące zapotrzebowania na energię potrzebną do: ogrzewania i wentylacji, przygotowania ciepłej wody, a także klimatyzacji i oświetlenia

To widoki 3D na przygotowywany wcześniej model.  Wizualizacje zakładają konkretne materiały, kolorystykę, otoczenia. Wszystko to by łatwiej było nam wyobrazić sobie przyszły wygląd budynku.

Opis techniczny zawiera informacje na temat obiektu, który projektujemy. Od wymiarów, kubatury, wysokości aż po szczegółowe wytyczny użytych materiałów, detale architektoniczne i wiele innych.

Projekt gotowy rzadko odpowiada Klientowi w 100%. Często zdarza się, że projekt wymaga niewielkich korekt. Czasem zmian jest bardzo dużo, w tym przypadku lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na projekt indywidualny.

Samo przygotowanie projektu to nie wszystko. Trzeba przygotować dokumenty, wnioski, decyzje itp. Pomagamy Klientom w skomplementowaniu niezbędnych dokumentów oraz często występujemy jako ich pełnomocnicy w urzędzie.

W przypadku przebudowy najczęściej bazuje się na już istniejącym projekcie budowlanym. Wtedy najlepszą opcją jest opracowanie projektu zamiennego, który na podstawie wcześniejszego opracowania pokazuje zmiany wprowadzone na etapie nowego projektu. 

Elewacje najlepiej projektować na podstawie wizualizacji 3D. Dają one największy pogląd na budynek jako całośćWykonujemy wizualizacje z każdego narożnika domu, tak aby móc skonfrontować każdy element elewacji

To komplet rysunków elewacji, na których precyzyjnie zaznaczone są materiały, oświetlenie, sposób wykończenia itp.

Propozycje materiałów zawierają linki, zdjęcia przykładowych elementów możliwych do zastosowania na elewacji.